Leczenie ortodontyczne ma na celu poprawę estetyki, zniwelowanie wady zgryzu, która może prowadzić do paradontozy (utraty zębów) i uniemożliwiać dokładne czyszczenie zębów, zapobiegające próchnicy (np. stłoczenie zębów).
Pierwsza wizyta to badanie zgryzu, czynności mięśni, wykonanie zdjęcia panoramicznego i cefalometrycznego oraz pobranie wycisków pod modele diagnostyczne, które umożliwiają analizę warunków zgryzowych. Wszystkie te czynności pomagają wybrać właściwą opcję leczenia.
W leczeniu ortodontycznym mogą być zastosowane:
Aparaty stałe. Osadzane są na stałe na powierzchni zębów (za pomocą specjalnych klejów) elementy metalowe lub ceramiczne (w kolorze zęba), w postaci zamków i pierścieni (zaczepy). Oddziaływują one ze stałą siłą na zęby, bez przerwy i pozwalają na osiągnięcie większych efektów leczniczych.
Zalecenia pozabiegowe - jak użytkować aparaty stałe.
Aparaty ruchome, głównie u dzieci i młodzieży w okresie wzrostu. Składają się z akrylowej płytki, drucianych elementów (śruby, sprężyny) działających z określoną siłą na zęby. Są wyjmowane z jamy ustnej. W celu utrzymania dobrej kondycji zębów i dziąseł w czasie leczenia ortodontycznego, konieczne są regularne wizyty kontrolne u lekarza ortodonty.
Zalecenia pozabiegowe - jak użytkować aparaty ruchome.
Pacjent może zapisać się na wizytę osobiście, telefonicznie, przez formularz kontaktowy tutaj.
42 2117215
792 117 215
792 117 200