Chirurgia stomatologiczna

Chore zęby stanowią źródło zakażenia dla całego organizmu  i mogą być przyczyną poważnych schorzeń, takich jak choroby serca, nerek czy stawów. Dzięki usunięciu chorych zębów, eliminujemy źródła zakażenia. 

Umów wizytę
baza wiedzy dla pracownikow

Zęby kwalifikowane do usunięcia:

  • Zęby stłoczone (względy ortodontyczne)  
  • Zęby zniszczone przez próchnicę, z chorobami miazgi i ozębnej (zmiany okołowierzchołkowe w kości).
  • Zęby rozchwiane 
  • Zęby poza łukiem szczęki lub żuchwy (względy protetyczne).

Zaawansowane zabiegi chirurgiczne

Nasi specjaliści chirurgii stomatologicznej wykonują również zabiegi o większym stopniu skomplikowania:

  • Podniesienie zatoki szczękowej
  • Usuwanie zębów ósmych szczególnie częściowo wyrżniętych powodujących okresowe dolegliwości
  • Usuwanie zębów zatrzymanych w kości
  • Usuwanie torbieli, które mogą stanowić stany przednowotworowe 
  • Podcięcie zbyt krótkiego wędzidełka u dzieci, co może zapobiec wadom zgryzu.
  • Regeneracja kości przez  zastosowanie preparatów uzupełniających odbudowujących tkankę kostną, szczególnie przed implantacją
baza wiedzy dla pracownikow
baza wiedzy dla pracownikow

Komfort i bezpieczeństwo


Do zabiegów  chirurgicznych  stosujemy znieczulenia miejscowe,  o różnej sile działania w zależności od potrzeby zapewniając komfort psychiczny pacjentowi.

Sedacja wziewna

Sedacja wziewna to metoda redukcji lęku u pacjentów w stomatologii. Polega na podaniu mieszaniny podtlenku azotu i tlenu, znanej również jako gaz rozweselający. Działanie tej metody prowadzi do zmniejszenia aktywności ośrodkowego układu nerwowego, co pozwala pacjentowi pozbyć się napięcia i niepokoju. Efektem jest uczucie spokoju i relaksu, bez efektu senności, z zachowaniem pełnej świadomosci. Pozwala to na pełną, ułatwioną współpracę z lekarzem dentystą.

Istotną cechą tej metody jest szybkie ustępowanie działania gazu – już po 20 minutach od zakończenia sedacji pacjent może prowadzić pojazd i wrócić do swoich codziennych aktywności.


baza wiedzy dla pracownikow

Wskazania do sedacji:

Sedacje gazem rozweselającym można stosować nawet u dzieci od 3 roku życia, które są niespokojne, niewspółpracują w czasie leczenia z lekarzem, co utrudnia, lub uniemożliwia zrobienie zabiegu. Jest również polecana dorosłym, szczególnie osobom cierpiącym na tzw. dentofobię, czyli lęk przed wizytą w gabinecie stomatologicznym

Zabieg sedacji wykonywany jest za pomocą medycznego urządzenia klasy A, Master Flux Plus. Sedacja prowadzona z jego pomocą zapewnia komfort psychiczny i relaks podczas zabiegu, bez wywoływania subiektywnego efektu znieczulenia.


Przed zastosowaniem sedacji wziewnej zawsze przeprowadza się szczegółowy wywiad medyczny, aby upewnić się, że jest to odpowiednia metoda dla pacjenta. Rozmowa kwalifikacyjna do zabiegu odbywa się z pacjentem lub opiekunem prawnym dziecka w gabinecie stomatologicznym.

Przeciwwskazania

Głównym przeciwskazaniem do sedacji jest nieprzestrzeganie zaleceń przez zabiegiem. O innych indywidualnych przeciwskazaniach decyduje lekarz dentysta.


baza wiedzy dla pracownikow

Proces leczenia


Przed zabiegiem chirurgicznym  pacjent przechodzi dokładny wywiad lekarski z lekarzem dentystą, ma przeprowadzone badanie stomatologiczne oraz zapoznaje się z opisem i rokowaniem planowanego zabiegu. W niektórych przypadkach lekarz dentysta zaleca wykonanie badania diagnostycznego: zdjęcia RTG. Po uzyskaniu pełnej informacji pacjent podpisuje zgodę na zabieg. Po zakończeniu zabiegu pacjent otrzymuje szczegółowe zalecenia pozabiegowe, które pomagają w bezpiecznym i skutecznym procesie gojenia oraz minimalizują ryzyko powikłań.

Potrzebujesz chirurga stomatologicznego?

Możesz zapisać się na wizytę osobiście, telefonicznie lub przez formularz kontaktowy tutaj.

Skontaktuj się