Leczenie kanałowe endodoncja

Dobrze wyleczone kanały zębów przy stanach chorobowych miazgi i ozębnej zapobiegają ich utracie. Zachowanie zębów w jamie ustnej jest niezbędne, do utrzymania właściwej funkcji żucia.

Po usunięciu zapalnie zmienionej obumarłej lub zakażonej tkanki z kanałów zęba i opracowaniu ich za pomocą narzędzi ręcznych bądź maszynowych, przystępujemy do szczelnego ich wypełnienia, odpowiednimi materiałami stomatologicznymi. W zależności od numeru zęba występuje różna ilość kanałów korzeniowych, mogą wystąpić również kanały dodatkowe.

 

Leczenie przebiega przy użyciu:

  • endometru (mierzy długość kanałów korzeniowych)
  • koferdamu (pozwala zachować suchość w okolicy leczonego zęba)
  • narzędzi ręcznych do opracowania wstępnego kanałów
  • kątnicy endodontycznej (służy do mechanicznego opracowywania kanałów)
  • mikroskopu (zwiększa dokładność przeprowadzanego leczenia, umożliwia leczenie kanałów zakrzywionych)
  • systemu do wypełniania ciekłą gutaperką
  • radiowizjografii (wykonywanie zdjęć RTG przed, w trakcie i po leczeniu)

Oprócz leczenia kanałowego, które przeprowadza się bezpośrednio po wystąpieniu objawów chorobowych, stosuje się leczenie re-endo (wtórne), przy powikłaniach po leczeniu endodontycznym w przeszłości.

Leczenie odbywa się za podpisaną przez pacjenta zgodą.

 

Pacjent może zapisać się na wizytę osobiście, telefonicznie, przez formularz kontaktowy tutaj.

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.