Implanty

Zabieg implantacji to wszczepienie implantów w znieczuleniu miejscowym do kości w celu leczenia braków zębowych i przywrócenia uśmiechu. Implant jest elementem wykonanym z tytanu, który jest materiałem biozgodnym. Całkowicie więc integruje się z kością szczęki w ciągu 3-6 miesięcy.

Zabieg implantacji poprzedzony jest dokładnym wywiadem lekarskim i rentgenodiagnostyką. W przypadku zbyt małej grubości kości szczęki, wykonuje się zabieg spłycenia zatoki szczękowej, poprzez zastosowanie materiału kościozastępczego, który po paru miesiącach przekształca się w organizmie, we własną tkankę kostną pacjenta.

Ważne w tym czasie są wizyty kontrolne, monitorujące proces wgajania się implantu do kości.

Po 2-3 miesiącach na implancie zostaje wykonana korona porcelanowa dopasowana kolorem do zębów w jamie ustnej. Implanty uzupełniają braki jedno i wielozębowe. Przy drugich wykonywane są mosty oraz protezy ruchome, które mogą być lepiej stabilizowane za pomocą zatrzasków mocowanych na implantach. Wykonanie takich prac protetycznych jest alternatywą dla protez ruchomych całkowitych, gdy w jamie ustnej nie ma żadnego zęba.

Leczenie implantologiczne pomaga odzyskać pewność siebie komfort przy spożywaniu posiłków, wyraźną wymowę i piękny uśmiech.

Zalecenia pozabiegowe - po zabiegu implantologicznym.

 

Pacjent może zapisać się na wizytę osobiście, telefonicznie, przez formularz kontaktowy tutaj.

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.