Chirurgiczne

Zalecenia pozabiegowe w chirurgii stomatologicznej:

Warunkiem powodzenia leczenia i braku powikłań pozabiegowych jest ścisłe przestrzeganie wskazówek lekarza.

  1. Tampon gazowy należy wyjąć po upływie 10-15 minut.

  2. Nie należy jeść ani pić przez dwie godziny po zabiegu.

  3. W razie wystąpienia dolegliwości bólowych, po ustąpieniu znieczulenia, można zażyć środki przeciwbólowe (ibuprom, paracetamol).

  4. W przypadku zapisania antybiotyku należy zażyć go w ciągu 3 godz. od zabiegu

  5. W razie niewielkiego krwawienia z zębodołu można wykonać zimny kompres zewnętrzny (nigdy ciepły!). Do foliowego woreczka należy włożyć kostki lodu, zawinąć w tkaninę i przykładać do skóry policzka, posmarowanej natłuszczającym kremem ( zapobieganie odmrożeniom).

  6. W przypadku przedłużającego się, silnego krwawienia, obrzęku, szczękościsku lub gorączki należy niezwłocznie zgłosić się do lekarza prowadzącego lub do najbliższej stacji pogotowia.

  7. Przez 24 godz. nie wolno dotykać i płukać rany, aby nie wypłukać skrzepu, którego obecność jest warunkiem prawidłowego gojenia zębodołu.

  8. Całą dobę nie wolno palić papierosów, należy unikać zadymionych pomieszczeń oraz towarzystwa osób palących, aby nie wywołać stanu zapalnego zębodołu, charakteryzującego się bardzo sinymi dolegliwościami bólowymi.

  9. W przypadku założenia szwów należy po tygodniu zgłosić się celem ich usunięcia.

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.